Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
فرآیند پذیرش در دانشگاه های ایالات متحده | سایت جامع تحصیلات آکادمیک
خانه / امریکا / فرآیند پذیرش در دانشگاه های ایالات متحده
download

فرآیند پذیرش در دانشگاه های ایالات متحده

رویه های درخواست برای پذیرش بین دانشگاه های مختلف، اندکی متفاوت است و هر کدام  ددلاین خاصی جهت تحویل مدارک مشخص می کنند. برخی از موارد تقاضانامه ها میان اکثر دانشگاه ها یکی است و شما می توانید از این شباهت استفاده کنید و در وقت و انرژی خود صرف جویی کنید.

اغلب Application ها شامل موارد زیر است:

  • فرم تقاضا (Application form): در این فرم ها متقاضیان باید اطلاعات تماس خود و دانشگاه, نمرات, تجربه های کاری, فعالیت های آکادمیکی و اجتماعی و… را بنویسند.
  • نتیجه آزمون های مربوط به مهارت های زبان انگلیسی : این آزمون ها با عنوان های TOEFL و IELTS برگزار می شوند و متقاضیان مطابق با نوع آزمون درخواستی دانشگاه های انتخابی باید یکی از آزمون ها را انتخاب کنند.
  • نتیجه آزمون های مخصوص پذیرش: این آزمون ها شامل GRE General مخصوص تمامی متقاضان فوق لیسانس و دکترا, GRE Subject مخصوص متقاضیان برخی از رشته ها مانند ریاضیات, فیزیک, شیمی, علوم کامپیوتر, ادبیات انگلیسی, زیست شناسی, روان شناسی و… , GMAT مخصوص متقاضیان مطالعات MBA و… می باشد.
  • ریز نمرات و یا لیست نمرات دروس گذرانده شده (Transcript)
  • Personal statement: در این قسمت شما از علاقه های تحصیلی خود, اهداف حرفه ای و شخصی, برنامه های خود برای آینده و تجربیات مرتبط صحبت می کنید.
  • Research statement: این قسمت ممکن است به صورت جداگانه ارائه نشود اما به طور کل شما در این قسمت از علاقه های تحقیقی و برنامه هایی که در این راستا دارید صحبت می کنید.
  • Recommendation letter: معمولا در این قسمت شما به دو یا سه عدد نامه که توسط اساتید دانشکده خود دریافت می کنید نیازمندید. این قسمت یکی از مهم ترین بخش های Application شما می باشد پس در انتخاب افرادی که برای این قسمت در نظر می گیرید دقت کنید. سعی کنید افرادی را انتخاب کنید که با شما آشنایی بیشتری دارند. در این نامه ها معمولا اساتید راجع به ویژگی های شما از دید خودشان صحبت می کنند و به بررسی ویژگی های علمی و تحقیقاتی شما می پردازند. اگر استادی که در این قسمت به شما کمک می کند تجربه همکاری تحقیقاتی با شما داشته باشد و یا شما به عنوان TA برای وی انجام وظیفه می کردید ایشان می توانند از توانایی های شما در این زمینه ها به صورت تعریف یک تجربه یا خاطره ای ویژه صحبت کنند. در مورد ددلاین ارسال مدارک حتما با افرادی که در این قسمت به شما کمک می کنند هماهنگی کنید تا به موقع این نامه ها ارسال شوند.
  • رزومه یا CV: بعضی از دانشگاهها دانشجویان را ملزم می کنند که یک فرم استاندارد C.V مخصوص دانشگاه را پر کنند. با این حال در بیشتر موارد این به خود متقاضی بر می گردد که چگونه یک C.V را تهیه کند. معمولاً C.V از 2-3 صفحه بیشتر نیست. وقتی که با استادی مکاتبه می کنید چیزی که برای معرفی بیشتر خود برای او می فرستید .C.V است. بسیاری از دانشگاهها هم .C.V را جزو یکی از مدارکی قرار می دهند که باید برای کمیته تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرستاده شود.

 چند نمونه C.V :

راهنمای نوشتن C.V دانشگاهی (دانشگاه نیواورلان)
راهنمای نوشتن C.V (دانشگاه تورنتو)
راهنما برای نوشتن C.V شغلی (دانشگاه ایالتی اوهایو)

  • مصاحبه: برای برخی از متقاضیان این مرحله در Application برخی از دانشگاه ها پیش بینی شده است.
  • Portfolio: مخصوص دانشجویان رشته هنر
منابع

درباره محسنه حیدری

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover H Jackson Brown Jr

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510